Зростає кількість українців, що розмитнили авто

| р.


В Україні “євробляхери” з листопада сплатили до бюджету понад 2 млрд грн. Всі гроші передали на виплату пенсій. Всього в цьому році, напередодні набуття чинності новими правилами із драконівськими штрафами, кількість таких авто скоротиться вдвічі.

2019-й може стати переломним у питанні “єврономерів”. За лічені місяці поліція буде зобов’язана зупиняти машини без української реєстрації і перевіряти, чи порушені терміни розмитнення.

“Закон забороняє займатися комерційною діяльністю на таких авто. Я особисто перевіряв — величезна кількість таксистів у популярних службах користуються єврономерами. Якщо раніше у поліції не було підстав для того, щоб просто так зупинити і перевірити такого водія, дізнатися, коли було ввезене авто, цього року такий інструмент з’явиться”, — нагадує юрист Олександр Плахотник.

За оцінками Міністерства фінансів, всього в Україні наразі перебуває близько 500 тис. машин на єврономерах. Щоправда, в АвтоЄвроСила стверджують, що реальна кількість — близько 2 млн. За різними оцінками лише в цьому році нові закони дозволять скоротити кількість нерозмитнених машин вдвічі.

“На сьогодні держбюджет від розмитнення отримав 2 млрд. Понад 30 тис. вже розмитнили. За нашими оцінками з 500 тис. таких машин 250-300 тис. буде розмитнено”, — заявив заступник міністра фінансів Сергій Верланов.