Уповноважений економічний оператор – аналіз, точка зору.

| р.


Найближчим часом парламент буде голосувати законопроект про уповноваженного економічного оператора (УЕО). Ми проаналізували цей проект закону та надали свої пропозиції.

Уповноважений економічний оператор (УЕО) – це підприємство, що виконує будь-яку функцію в ланцюгові поставки, яке отримало відповідну аккредитацію, що дає ряд преференцій при митному оформленні товарів.

Аналізуючи законопроект, ми вважаємо за необхідне зупинитись на двох аспектах, а саме, чи дійсно такі спрощення, що надають такий статус являються істотними, а також чи складно отримати аккредитацію УЕО.

Статус УЕО в будь-якому варіанті передбачає першочерговий порядок проходження митних формальностей, використання окремої смуги в пунктах пропуску автомобільного транспорту (за їх наявності), зниження ступені ризику автоматичною системою митного оформлення.

Варто звернути увагу на те, що привілей використання окремої смуги для автомобільного транспорту лежить в питанні інфраструктури на пунктах пропуску, що, як правило, не обладнані для використання даної переваги.

Також в законопроекті є окремі техніко-юридичні неточності, а саме, документи для отримання статусу УЕО подаються в органи митної служби, проте всі перевірки для отримання даного статусу проводять “органи доходів та зборів”, які зараз реорганізовані в Державну податкову службу та Державну митну службу.

В будь-якому випадкові, вищезазначений законопроект детального доопрацювання та додаткового обговорення як з представниками бізнесу так і з суспільством.

Ігор Шавров. Управляючий адвокатського бюро “Шавров та партнери”

По материалам ЛІГА.net