Шанси на легалізацію «євроблях» по-молдавськи збільшуються

| р.


В комітеті з питань податкової та митної політики Верховної Ради України як і раніше наполягають на молдавському сценарії.

Легалізувати по «молдавському рецепту» вже ввезені в Україну з Європи автомобілі депутати пропонують з 70% знижкою від діючих зборів. Так, рік назад Молдова дозволила своїм громадянам розмитнити румунські «євробляхи», але з однієї умови: вони повинні були бути завезені до 1 листопада 2016-го. У сусідів знижка діяла півроку. За цей час автомобілі необхідно було розмитнити та зареєструвати, в іншому випадку авто видворялося з країни, а затрати на евакуацію лягали на власника.  Як тільки акція закінчилась, поліції дали право зупиняти «євробляхи» та перевіряти документи. Тепер молдованин не може знаходитись за кермом автомобілю з іноземною реєстрацією.

Молдавський варіант, в принципі, влаштовує активістів. В свою чергу, юристи стверджують, що він не вирішить проблему в цілому, так як пільгу отримає окрема група людей. Далеко не кожен автомобіліст зможе доказати, що він отримав дохід на території України в 2-4 тис. євро, за які купив автомобіль. Крім того, при 70% знижці все одно вийде значна сума. Крім акцизу, необхідно заплатити ввізне мито, збір в пенсійний фонд та НДС. Тому молдавський варіант будуть адаптувати, що б отримати в середньому 1 тис. євро за розмитнення автомобіля.

Не зовсім зрозуміло, як бути з екологічними стандартами. Про це, зокрема, говорить голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, яка пропонує пожертвувати екостандартом Евро-5, провівши одноразову акцію для тих автомобілів, що були завезені в Україну до 1 січня 2018 року, при умові дотримання всіх митних процедур. Але в Україну в великій кількості, в обхід розмитнення, ввозяться автомобілі і стандарту Евро-3, яким по 18 років. Ніна Южаніна пропонує ввести підвищуючі коефіцієнти, що б власники «євроблях» не розмитнювали зовсім вже старі авто, мотивуючи це тим самим здавати автомобілі на розбірку та не чекати 2020 року, коли в Україні знову буде введений техогляд.