Одесса зайняла 3 місце по вантажообігу серед портів України

| р.


Згідно з повідомленням порталу Адміністрації морських портів України (АМПУ), Одеський морський торговий порт за підсумками семи місяців 2020 року перевалив 13,8 млн тонн вантажів та зайняв 3 позицію серед морських гаваней країни.

Вищезазначений показник на 1,2% нижче, ніж за аналогічний період минулого року, що пов’язують з логістичним карантином, пік якого припав на березень-квітень цього року та чітко корелює з карантинними заходами в зв’язку з поширенням Covid-19.

Лідером з перевалки вантажів залишається морський порт Південий, що обробив за сім місяців 36,4 млн тонн (+29,5%). На другій позиції – морський порт Миколаєв з об’ємом перевалки в 16,6 млн тонн (-8,8%).

“Бронзовий призер” призер 2019 року – порт Чорноморськ – скоротив перевалку ще більше (до 13,3 млн тонн, менше на 6,3% в порівнянні з минулим роком) та опустився на 4 місце.

Окремо слід відмітити позитивне нарощування вантажообігу морськими портами Ольвія (2,3 млн тонн, приріст на 48,6%, ніж за аналогічний період минулого року) та морський порт Бердянськ, об’єм перевалки якого склав 1,2 млн тонн (на 38,1% більше, ніж за сім місяців минулого року).