Нові сертифікати на імпорт продукції тваринництва

| р.


З серпня 2020 року в Україні почнуть діяти 72 форми міжнародних сертифікатів, призначених для супроводу продуктів тваринного походження при їх ввезенні (пересиланні) на митну територію України. Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Це довгоочікуване рішення для бізнесу, який займається імпортом в Україну відповідних продуктів. Воно знімає ряд проблемних питань і однозначно буде сприяти розвитку та поглибленню міжнародної торгівлі», — зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко. За його словами, нові форми міжнародних сертифікатів наближають вітчизняне законодавство до європейських та міжнародних вимог, спрощують процедуру імпорту в Україну харчових продуктів.

Затверджені форми сертифікатів вже є у відкритому доступі на сайті Госпродпотребслужбы, вони стосуються значно ширшого переліку видів продукції тваринного походження, ніж коли-небудь. Вони можуть використовуватися бізнесом у будь-який момент часу, при відсутності узгоджених між компетентними органами України і країнами-експортерами форм сертифікатів. Як зазначили у відомстві, наказ Мінекономіки зробить доступними більш безпечні харчові продукти для українських споживачів. Наявність і зміст міжнародних сертифікатів буде контролювати Госпродпотребслужба. Наказ набуває чинності з 24 серпня 2020 р.