На дорогах України будуть встановлені WIM-комплекси

| р.


За останні два роки міністерство інфраструктури відремонтувало рекордну кількість кілометрів українських автошляхів і забезпечило стабільне щорічне фінансування дорожньої галузі за рахунок створення Дорожнього фонду. Але ці дороги необхідно зберегти від передчасного руйнування. Для цього в найближчі два роки на них буде встановлено сто вагових комплексів для автоматичного зважування фур під час руху.

Як повідомив портал Укрінформ, міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив, що зараз зараз запущено пілотний проект по габаритно-ваговому контролю, який автоматично здійснюється під час руху вантажівок, так званий, WIM-комплекс (Weight-in-Motion). В першу чергу їх встановлять біля пунктів перетину кордону, біля портів, там, де є найбільше навантаження фур. Адже за попередніми оцінками, саме великі вантажні автомобілі – головні “вбивці” автодоріг України. Вони складають менше 10% від усього транспорту, але завдають понад 90% шкоди покриттю доріг, призводячи до колійності, вибоїн та тріщин.

“Дороги в Україні потрібно не тільки будувати, але й рятувати. Напередодні Кабмін призначив нового очільника Укртрансбезпеки Олександра Погорєлого, і я йому ставлю завдання – перезавантаження усіх територіальних органів Укртрансбезпеки, оголосити для цього відкриті прозорі конкурси, набрати нових професійних людей, а ми на урядовому рівні будемо забезпечувати необхідне фінансування, щоб ці органи ефективно співпрацювали з Укравтодором, щоб наші громадяни відчули європейську якість доріг”, – зазначив Криклій.