Логістика – стримуючий фактор росту експорту зерна

| р.


Основним стримуючим фактором зростання експортного зернового потенціалу України залишається неготовність до роботи з великими обсягами зерна вітчизняна логістична галузь. Цю тезу 28 вересня в своєму виступі на «Форумі зернопереробників-2018» в Одесі озвучив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.

«Україна має колосальний потенціал з нарощування обсягів виробництва зернових і відповідно по збільшенню експорту. У нас досить розвинена інфраструктура, але логістика не встигає за розвитком аграрного ринку », – сказав він.

Так, за словами М.Горбачьова, Україна може щорічно вирощувати до 100 млн. тонн агропродукції і експортувати близько 70 млн. тонн.

«Але для цього Укрзалізниці необхідно наростити існуючий парк вагонів приблизно в 2 рази, тим самим збільшивши число вагоноподач», – підкреслив президент УЗА.

Говорячи про перспективні для України ринки збуту зерна, М.Горбачьов назвав в їх числі, перш за все, країни Азії.

«Наприклад, в Туреччину Україна щорічно поставляє близько 2,4 млн. тонн зерна. При цьому я вважаю, що це ще не межа і нашим країнам є над чим працювати і куди розширюватися в плані спільного співробітництва », – зазначив спікер.

По матеріалам АПК Інформ