Контейнерні перевезення в морпортах зросли на 20 відсотків

| р.


У 2019 році в портах України обробили понад 1 мільйон TEU контейнерних вантажів, за рік контейнерні перевезення зросли майже на 20%.

За оперативними даними Адміністрації морських портів України, за весь 2019 рік у портах було перевалено 1003 тисячі TEU контейнерів (TEU – умовна одиниця виміру, заснована на обсязі 20 футового (6,1 метрів) інтермодального ISO-контейнера).

Як повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, “Перевалка контейнерних вантажів в Україні другий рік поспіль демонструє істотне зростання, яке в кілька разів перевищує середні світові показники на ринку контейнерних перевезень”.

Також повідомляється, про запровадження електронної товарно-транспортної накладної, а також про запуск інших цифрових сервісів, що дозволять наростити швидкість транспортування вантажів.

“Ми очікуємо, що подальший розвиток контейнерних перевезень відбудеться за рахунок транзиту контейнерів і включення України в маршрути Китайського шовкового шляху і транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія (TRASECA), перші вантажі по якому почали доставлятися в 2019 році”, – розповів Криклій.