Конференція «Митне законодавство України: проблеми правозастосовчої практики»

| р.


Сьогодні розпочалася науково-практична конференція на тему «Митне законодавство України: проблеми правозастосовчої практики».

Серед основних напрямів для обговорення:
– Новітнє процесуальне законодавство.
– Особливості митного оформлення окремих категорій товарів. Правові колізії та судова практика.
– Пілотні проекти Одеської митниці ДФС в рамках діючого міжнародного та українського законодавства. Проблеми реалізації та шляхи їх вирішення.
Захід, організований Одеською обласною державною адміністрацією за участі Одеської митниці ДФС, зібрав провідних науковців в галузі юриспруденції, у тому числі з Інституту законодавства Верховної Ради України, голів та заступників голів місцевих, окружних та апеляційних судів Одеської області, директорів профільних департаментів Державної фіскальної служби України, практикуючих юристів та адвокатів.
Основний месседж конференції: як поліпшити ведення бізнесу, гармонізуючи митне законодавство.
Переконаний, що вдало поєднуючи знання та зусилля, науковці разом з практиками знайдуть, як кажуть математики, «спільний знаменник» у тлумаченні деяких норм митного законодавства. Це не тільки надасть потужний імпульс пілотним проектам «АвтоХАБ» та по спрощенню фітосанітарного контролю, а й дозволить ініціювати нові.
Більш того, значно поліпшить ведення бізнесу та ефективність роботи Одеської митниці.
Результатом жвавої та предметної дискусії стало рішення про створення робочої групи для опрацювання пропозицій та підготовки резолюції конференції, яка у подальшому стане підґрунтям для нових законопроектів.
На мій погляд є символічним те, що конференція проходить у перший день весни. І хоча на вулиці замість очікуваного весняного сонця, справжня новорічна казка, є надія на те, що конференція стане тим криголамом, який зрушить застарілу кригу бюрократичних перепон і обмежень і дасть поштовх до ефективного нормотворення, яке буде відповідати потребам суспільства.
P.S. Особлива подяка всім, хто попри мороз і снігопад приїхав на конференцію з інших міст.