Єврокомісія: обмеження імпорту з України не планується

| р.


Європейський Союз не планує вводити обмеження на імпорт товарів, в тому числі з України, через короновірусну кризу. Про це заявила замісник голови гендиректорату Єврокомісії з політики сусідства та розширення Катарина Матернова.

“ЄС не має намірів впроваджувати будь-які спецобмеження для захисту свого виробництва  через COVID-19. Тут немає ніяких змін, захистні механізми запроваджуються тільки в суворій відповідності з Угодою про асоціацію з Україною та у відповідності з зобов’язаннями ЄС в рамках ВТО”, – повідомила Матернова.

Вона зазначила, що статистики за березень-квітень ще немає, але, очевидно, що більшість секторів торгівлі зіткнулися з проблемами через поточну кризу. Однією з найбільш постраждалих Матернова назвала важливу для України металургію.

При цьому, за її словами, винятками з тренду стали деякі сільгосптовари, а також товари для боротьби з епідемією, торгівля якими зросла. “ЄС залишається найважливішим торговим партнером України, на нього припадає близько 40% української товарної торгівлі”, – уточнила Матернова.

Раніше Угорщина закликала ЄС переглянути умови імпорту продукції птахівництва з третіх країн через зменшення споживання внаслідок епідемії коронавируса.

Україна посідає третє місце серед головних експортерів курятини в країни ЄС, поступаючись Бразилії і Таїланду.

По матеріалам ЛИГАБизнесИнформ