Автомобілісти об’єднуються в підтримку пільгового ввезення

| р.


В Україні стартував ряд акцій в підтримку продовження Закону №1389-19, що встановлює пільгові ставки акцизу для імпортних автомобілів.

Якщо його дія не буде продовжена на 2019 рік або закріплена на постійній основі, тисячі українців не зможуть легально купити за кордоном та офіційно зареєструвати в Україні якісні автомобілі. Сьогодні це питання являється найбільш гострим й для громадян України, так як це прямо впливає на їх якість життя.

 

21 травня 2018 року відбулись збори членів Української асоціації транспортної логістики «Південна Пальміра», в ході якої Президент Асоціації Олександр Едельман звернувся до представників експедиторських компаній:

«Податкові ставки акцизу на автомобілі – це те, що дійсно працює для людей. Розмитнення завжди викликало негативні емоції у бажаючих привезти автомобіль з-за кордону. Сьогодні це вже не проблема, а справжня можливість для наших громадян їздити на якісних авто. Крім спрощення процесу придбання автомобіля з-за кордону, даний проект надає можливість забезпечити робочими місцями та розвивати ринок. Ми хочемо, щоб доступність придбання авто з США була можливою й надалі».

 

Одним с з перших кроків, прийнятих  учасниками ринку стала реєстрація на сайті електронних петицій (офіційне інтернет-представництво Президента України) петиція з необхідністю закріплення в законодавстві постійних ставок акцизного збору, що були затверджені законом 1389-19 (проект закону №3251 від 07.10.2015).

 

Також, учасники асоціації направили офіційні листи на адресу Прем’єр-міністра України, профільного комітету Верховної Ради України, Американської торгово-промислової палати, Європейської Бізнес Асоціація з проханням підтримати їх ініціативу.

 

Подробиці закону №1389-19

Прийнятий Верховною Радою ще в 2016 році закон №1389-19 передбачає, що пільгові умови ввезення автомобілів поширюється при ввезенні однією людиною не більше одного транспортного засобу в рік. Цей закон поширюється на автомобілі, випущені не раніше 2010 року, які відповідають екологічному стандарту Евро-5. Дія Закону не поширюється на автомобілі, ввезені з Росії.

 

Пільгові умови

Це зменшення ставки акцизного збору на автомобілі від 2 до 28 раз. В грошовому вираженні в період дії даного закону (з серпня 2016 року до 31.12.2018 року) це до 0,2 євро максимум за 1 куб. см. об’єму двигуна, в залежності від виду автотранспорту. Таким чином, кінцева ціна авто – нижче мінімум на 40% від ринкової вартості.

 

Олена Гиряєва, зам. генерального директора ООО «Євротермінал», одного з лідерів на ринкові логістики з поставок легкових автомобілів, в свою чергу, так прокоментувала появу петиції:

«Закон вступив в силу два роки назад, перші результати видно вже потому через рік дії Закону. Це, по-перше, щорічне поповнення бюджету країни не менш ніж на 200 млн. долл. По-друге, це абсолютно «білий» бізнес, та як всі автомобілі, що ввозяться по «пільговому законові» проходять офіційне розмитнення та отримують українську реєстрацію. Чи варто закривати такий бізнес? Навряд чи на це питання розсудливі люди дадуть ствердну відповідь.

 

Яка вигода від закону №3251 тим, хто купує автомобіль?

Більшість жителів України, нажаль, не можуть, а деякі не хочуть бути власниками автомобілів. Для цієї категорії людей, на перший погляд, закон про пільгове розмитненні взагалі не представляє інтересу. Але, насправді, це далеко не так. Справа в тому, що вік парку автомобілів в Україні, та й в будь-якій країні, впливають на два дуже вагомих життєвих фактора – це рівень безпеки дорожнього руху та екологічність. Автомобілі, привезені з США знаходяться у відмінному технічному стані, а це – безпека на дорогах та відповідають стандарту не нижче Євро-5 – це екологія. Для довідки, так як середній вік авто в Україні – 20 років, вони відповідають стандарту Євро-0.

 

Час об’єднуватись.

Автори петиції, серед яких учасники ринку, авто експерти і економісти, закликають об’єднатися всім постачальникам, перевізникам, логістичним компаніям, які займаються постачанням автомобілів з США і не тільки, а також небайдужим громадянам України і проголосувати за петицію.

По матерiалах сайту kp.ua